Potřebujete poradit?
+420 725 724 317 (Po – Pá: 8 – 18)

Jak vybrat dětské nosítko

Vaše rodina se rozrostla a rádi byste se svým potomkem podnikali všemožné výlety?

Je pravda, že do některých terénů je kočárek ne zcela vhodný, řešením může být dětské nosítko. Ale jak takové nosítko vybrat a na co si dát pozor? 


Jaký materiál zvolit - látku nebo šátek?

Nosili jste svého drobečka v šátku a nyní cítíte, že je správný čas přejít na nosítko? Pro malá miminka jsou pohodlnější šátková nosítka, která se přizpůsobí jejich tělíčkům. Ale z dlouhodobého hlediska mají látková nosítka pro děti větší výdrž, nejsou tak snadno opotřebovatelná.

Pohlídejte si nosnost jednotlivých nosítek a možnost údržby. Co si budeme namlouvat, je mnohem jednodušší dát nosítko do pračky než jej prát v ruce.


Jedna velikost nebo rostoucí?

Zde je zapotřebí vzít v úvahu, jak dlouho plánujete dítě nosit. Pokud si chcete kontakt s dítětem užít po maximální dobu, vyplatí se investice do rostoucího dětského nosítka. 

Máte doma batole, které už chodí po svých, ale rádi byste jej občas poponesli, když bude vyčerpané? Podívejte se po nosítkách nesoucích označení Toddler, která jsou určená pro větší děti.


Je zapotřebí, aby nosítko pro dítě bylo ergonomické? 

Tento cizí pojem se na maminky valí z mnoha stran jako lavina. Co však znamená? Ergonomická nosítka jsou důležitá pro správnou polohu miminka. Která poloha pro nošení miminka je ale ta správná? Za takovou polohu je považována ta, kdy je dítě čelem k osobě, která jej nese, má zádíčka mírně zakulacená a nožičky roztažené. Zadeček je položen níže než kolínka.

                                                               

Bederní a ramenní pásy – platí „čím širší, tím lepší“?

Možná s nošením v dětském nosítku chcete teprve začít, proto bychom vám rádi poradili, že pokud máte možnost vybrat si široké a polstrované pásy (bederní i ramenní), dejte jim přednost. Ale s ohledem na vaši tělesnou konstrukci. Příliš tenké ramenní či bederní pásy by se po několika hodinách strávených venku s dítětem v nosítku mohly zařezávat, a místo, abyste si společné chvíle užili, vrátili byste se rozladěni. A to přeci nikdo nechce.


Pár slov závěrem…

Pomocí dětských nosítek dopřejete vašemu dítěti těsný tělesný kontakt se svou osobou. Uslyší bít vaše srdce, zaznamená váš dech, chvění v hrudi, když na něj promluvíte. 


                          

Milá komunikace Krásný sortiment Možná někdy potřeba počítat s delší dodací lhůtou - paní se snaží vyjít vstříc
Ověřený zákazník, před 2 týdny
Při objednání v úterý byl termín dodání ve čtvrtek, když do pátku zboží nedorazilo tak při zavolání n auvedeny telefon nikdo nebral - ani v pátek ani v pondělí. Pak mě telefon 3x prozvonit ale zase jen při zpětném volání někdo nevzal (možná mají odchozí bránu). Po týdnu od objednání mi přišel Email že zboží je expedováno - tzn že pravděpodobně dojde o týden později než bylo přislíbeno - vzhledem k tomu, že jsem obchod vybral právě z důvodu včasneho doručení tak obchod nedoporučuji - nelze se tam dovolat a zboží neodešle v termínu.
Ověřený zákazník, před 4 týdny, 1 dnem
Zboží pěkné, výběr dostatečný, rychlé dodání. Přehlednost stránek, rychlé dodání.
Ověřený zákazník, před 1 měsícem, 3 týdny
Jsem opravdu velmi nadšená z nákupu na tomto e-shopu! Velmi ráda doporučuji! Rychlost dodání, komunikace
Ověřený zákazník, před 3 měsíci, 3 týdny

Nenechte si proklouznout mezi prsty
...slevy, akce a novinky ze světa usměvavých dětí.