Potřebujete poradit?
+420 725 724 317 (Po – Pá: 8 – 18)

Jak uspat miminko

Spokojeně spící miminko je snem řady rodičů. S našimi tipy bude usínání snazší.

Účinný univerzální postup, jak malý uzlíček štěstí uspat, dosud neexistuje. Je tedy na rodičích, aby vypozorovali, co na jejich drobečka zabírá.

Spánek posiluje na těle i duši

Každé dítě je unikát a usíná jinak. Co mají všechny děti společné je, že u nich spánek plní stejnou funkci. Nejde jen o načerpání energie. Ten drobný organismus, i když spí, tak pracuje. Produkuje růstové hormony, díky nimž roste a získává na síle.

A během této osvěžující činnosti mozek miminka zpracovává všechny vjemy, které jej za celý den potkaly.                         

5 tipů pro uspávání

Pokud vaše dítě usne bezprostředně po jídle, když jej uložíte do postýlky, můžete se považovat za šťastné rodiče. Nemáte takové štěstí? Podívejte se s námi na tipy, jak vašeho drobečka uspat.

Sací reflex – výbava od prvních dnů - sání

Jedním z reflexů, se kterým přichází nový človíček na svět, je sací reflex. Ten umožňuje novorozenci přijímat potravu. Pokud nechcete k uklidnění využít mléko (kojení, ev. lahvička s mlékem), můžete vyzkoušet dudlíky (latexové či silikonové) a různá šidítka.

Houpání

Miminka zbožňují houpání. Již v mateřském lůně, během svého vývoje, s ním bylo při každém pohybu matky kolébáno a tomu má být teď konec. Není proto ku podivu, že jej tento pohyb dokáže uklidnit.

Některé maminky dávají přednost mírnému pohupování na gymnastickém míči s miminkem v náručí, jiné nedají dopustit na kočárek.

Hajej můj andílku...

I když sami sebe neřadíte k hudebním talentům, věřte, že pro vaše miminko je hlas rodičů ten nejúžasnější. Tiché pobrukování umí uklidnit a dítěti se tak bude snáze usínat. 

Společník do postýlky

Dalším řešením je dát miminku do postýlky společníka, se kterým bude moci usínat. Ať už se jedná o jemného chlupatého plyšáka, přítulku nebo muchláčka, může se s nimi miminko cítit bezpečněji. Skvěle poslouží chytří pomocníčci se světlem a reproduktorem, ze kterého se linou jemné melodie.

Pokud se chystáte kamkoli na návštěvu, nezapomeňte tohoto společníka na spaní vzít s sebou.

Správné osvětlení

Miminko neusne na povel, i když by si to rodiče mnohdy přáli, ale je třeba navodit atmosféru vhodným osvětlením. K tomu mohou posloužit projektory noční oblohy s melodiemi, ev. lampičky s nočním světlem.

                                                       


První nákup
Ověřený zákazník, před 3 týdny, 1 dnem
Všechno v pořádku. Velmi rychlé dodání
Ověřený zákazník, před 3 týdny, 3 dny
Velmi se mi líbila dodací lhůta. Bylo psáno, že zboží je skladem a dorazí do dvou dnů. Tak se i stalo. Podložka je velmi hezká a vypadá kvalitně. Rychlost dodání Přehlednost stránek
Ověřený zákazník, před 1 měsícem, 2 týdny
Super komunikace, rychle dodani, nakupovala jsem jiz vickrat, doporucuji
Ověřený zákazník, před 1 měsícem, 3 týdny

Nenechte si proklouznout mezi prsty
...slevy, akce a novinky ze světa usměvavých dětí.